Sport

SKANDALOZE: Kjo ishte parulla e tmerrshme që spanjollët vendosen para futbollistëve të Kosovës

Të mërkurën mbrëma kombëtarja e Spanjës dhe e Kosovës u ndeshen për herë të parë në një kompeticion futbolli, shkruan Gazeta Gazeta Press. Spanjollët dhe kosovarët u takuan në duelin e vlefshëm për xhiron e tretë të Grupit B në kualifikimet e Kupës së Botës ‘Katar 2022’. Në takimin e zhvilluar në “La Cartuja” të Sevillës fitore shënuan spanjollët me rezultat 3-1. Golat për ‘Andaluzianët’ i shënuan Dani…

Source

Lajmet të tjera

Back to top button