Lajmet

Kusari-Lila: Java e ardhshme do ta përcaktojë çështjen e presidentit

“Java e ardhshme do të jetë vendimtare për çështjen e Presidentit, pra, java e ardhshme do ta definojë qartë ditën dhe datën e seancës për zgjedhjen e presidentit. Nuk e përjashtojmë mundësinë që kjo seancë të thirret për javën e ardhshme”, ka thënë Kusari-Lila për Klan Kosova.

Kujtojmë se nesër do të mbahet seanca e parë e Kuvendit të Kosovës për funksionalizimin e komisioneve parlamentare.

Lidhja Demokratike e Kosovës të martën ka konfirmuar pjesëmarrjen në seancën për zgjedhjen e presidentit, kurse dy prej partive tjera opozitare LDK dhe AAK kanë potencuar se nuk do ta mbështesin kandidaten e LVV-së për presidente.

Lajmet të tjera

Back to top button