Sport

Challandes zbulon arsyen pse e inkuadroi Kolollin para Paqaradës

Kombëtarja e Kosovës në futboll u mposht nga Spanja me rezultat 3-1, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta Gazeta Press. Golin e vetëm për ‘Dardanët’ e shënoi mesfushori, Besar Halimi, nga gjysma e fushës, kurse për spanjollët realizuan Olmo, Torres dhe Moreno. Pas ndeshjes është deklaruar trajneri, Bernard Challandes, i cili ka zbuluar arsyen pse inkuadroi…

Source

Lajmet të tjera

Back to top button