Sport

Samir Ujkani flet për median e madhe spanjolle, tregon pse e zgjodhi Kosovën si dhe shumëçka tjetër rreth ndeshjes me Spanjën

Portieri i kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, ka folur për median e njohur spanjolle ‘Marca’ para ndeshjes me kombëtaren e Spanjës në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta Gazeta Press. Gardiani kosovar ka rrëfyer edhe një herë historinë e tij se si e ka zgjedhur kombëtaren e Kosovës. “U linda në Kosovë. Në vitin 1994 u largua shkaku i luftës.

Source

Lajmet të tjera

Back to top button