Lajmet

Ministri i jashtëm malazez: S’do ta shqyrtojmë tërheqjen e njohjes së Kosovës

Ai ka përsëritur se qeveria malazeze gjithashtu nuk mund të tërheqë vendimin për përjashtimin e ambasadorit serb Vladimir Bozhoviq, pasi kjo do të shkelte konventat, raporton RTCG, transmeton Klan Kosova.

“Qeveria malazeze, siç e thashë, nuk mund të tërheqë vendimin për të shpallur Bozhoviqin një person non grata pa shkelur konventat. Duke qenë se jemi në shtëpinë e ligjit, nuk mund të pres që dikush t’i kërkojë kësaj qeverie shkeljen e ligjeve dhe konventave janë gjithashtu një lloj ligji”, shtoi ai.

Këto komente ministri malazez i bëri në seancën parlamentare që është duke i zhvilluar punimet atje.

Lajmet të tjera

Back to top button