Sport

LAJMI I FUNDIT: Dorëzohen spanjollët, flamuri i Kosovës vendoset në stadiumin e Sevillas

Pavarësisht shumë polemikave flamuri i shtetit të Kosovës tashmë është vendosur në stadiumin ‘La Cartuja’ në Sevilla, shkruan Gazeta Gazeta Press. Kombëtarja e Kosovës është mysafiret e Spanjës për ciklin kualifikues për Kupën e Botës ‘Katar 2022’. Ballafaqimi mes spanjollëve dhe kosovarëve ka shkaktuara polemika të shumta. Ministria e Punëve të Jashtme e Spanjës i kishte kërkuar federatës spanjolle që…

Source

Lajmet të tjera

Back to top button