Sport

Çmenden mediat serbe pas deklaratave të Samir Ujkanit në intervistën për “Marca”

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani sot ka dhënë një intervistë në njërën nga gazetat më të mëdha në Spanjë, “Marca”, shkruan Zeri.info. Ujkani aty tregoi për luftën e Kosovës dhe humbjen e shumë anëtarëve të familjes së tij gjatë asaj kohe. Kjo intervistë bëri që shumë spanjollë ta kuptojnë realitetin, pasi siç dihet Spanjë nuk e njeh shtetësinë e Kosovës dhe nuk ka shumë njohuri…

Source

Lajmet të tjera

Back to top button