Sport

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Shqipërisë dhe Anglisë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Shqipërisë dhe Anglisë që po zhvillohet në kuadër të Grupit I për kualifikimet e Kampionatit Botëror ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta Gazeta Press. Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Air Albania’, kombëtarja e Anglisë ka shkuar në pushim me avantazh prej 1-0. Golin për anglezët e ka shënuar sulmuesi i Tottehamit, Harry Kane në minutën e 38’./

Source

Lajmet të tjera

Back to top button