Sport

Ky pritet të jetë formacioni startues i Kosovës për ndeshjen ndaj Suedisë

Kombëtarja e Kosovës në futboll sonte (e dielë) e nisë ciklin eliminator për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta Gazeta Press. ‘Dardanët’ do të luajnë ndaj kombëtares së Sudisë, në duelin e vlefshme për xhiron e parë të Grupi B. Ndeshja nisë nga ora 20:45 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, nuk do të mund të llogaritë në disa…

Source

Lajmet të tjera

Back to top button