Lajmet

Shefi i UNMIK-ut i shkruan letër Kurtit pas marrjes së pozitës së kryeministrit

Këtë e ka bërë të ditur zyra e kryeministrit me anë të një komunikate për media, shkruan Gazetapress.net.

“Me rastin e zgjedhjes​ Kryeministër i Republikës së Kosovës, Kryeministri Albin Kurti ka pranuar urime nga Përfaqësuesi Special i Sekretariatit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Zahir Tanin”, thuhet në komunikatë.

Ai ka garantuar gatishmërinë e misionit që ai udhëheq për ta mbështetur Kryeministrin Kurti dhe Qeverinë e Republikës së Kosovës në avancimin e promovimit të paqes dhe stabilitetit, në interes të qytetarëve të vendit. /Gazetapress.net/

Lajmet të tjera

Back to top button