Sport

Ja kur do të nisë sezoni i ri në Formula 1

Sezoni i ri i në Formula 1 do të nisë nesër, shkruan Gazeta Gazeta Press. Garën do ta nisë piloti i Red Bull, Max Verstappen, i cili garon në ‘pole position’. Pas pilotit belg janë radhitur dyshja e Mercedes, Leëis Hamilton (kampioni botëror) dhe Valtteri Bottas. Nga pozita e katërt do ta filloj garën piloti i Ferrarit, Charles Leclerc. Fernando Alonso i rikthyer në F1 këtë vit, garën e nis nga pozita…

Source

Lajmet të tjera

Back to top button