Lajmet nga Rajoni

33 viktima dhe 1.422 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në RMV informon se në 24 orët e fundit janë bërë 4.277 testime për coronavirus, ndërsa 1.422 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup-618, Kumanovë – 94, Prilep – 89, Veles – 76, Tetovë – 63, Gostivar – 54, Kavadar – 53, Manastir – 50, Shtip – 39, Gjevgjeli – 38, Ohër – 33, Strumicë – 27, Negotinë – 26, Koçan – 22, Kërçovë – 17, Strugë 13, Resnjë – 12, Probishtip – 10, Dibër, Berovë dhe Sveti Nikollë – nga 9, Kriva Pallanka dhe Radovish – 8 secili, Valandova – 7, Bogdanci dhe Demir Kapija – 6 secili, Makedonski Brod dhe Pehçeva – 5 secili, Vinica dhe Delçeva – 4 secili, Krusheva – 3, Demir Hisar dhe Kratova – 2 secili, Dojran – 1.Nga MSH informojnë se kanë ndërruar jetë edhe 33 pacientë, të cilët kanë qenë pozitiv për COVID-19.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 457 pacientë të shëruar.

The post 33 viktima dhe 1.422 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut appeared first on Gazetapress.net.

Lajmet të tjera

Back to top button