Sport

Shikoni edhe një herë super golat e Kosovës ndaj Lituanisë

Kombëtarja e Kosovës mbrëmë arriti fitore të thellë në miqësoren ndaj Lituanisë, shkruan Gazeta Gazeta Press. Ndeshja u zhvillua në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë dhe u mbyll me rezultat 4-0. Për ‘Dardanët’ shënuan Arbër Zeneli, në minutën e 27-të dhe 71-të, Vedat Muriqi në minutën e 63-të dhe Besar Halimi në atë të 78-të. Kosova ndeshjen e radhës e luan si vendas ndaj Suedisë me 28 mars…

Source

Lajmet të tjera

Back to top button