Sport

Turqia ‘bombardon’ portën e Holandës

Turqia dhe Holanda po luajnë momentalisht në kuadër të Grupit A për kualifikimet e Kampionatit Botëror ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta Gazeta Press. Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Atatürk Olimpiyat’, kombëtarja e Turqisë ka kaluar në avantazh në minutën e 15’. Golin për turqit e ka realizuar sulmuesi i Lille, Burak Yilmaz, i cili shënoi një supergol nga distanca. Më poshtë keni golin e shënuar…

Source

Lajmet të tjera

Back to top button