Sport

Ky është gjyqtari shqiptar që do të referoj ndeshjen, Kosovë – Lituani

Kosova dhe Lituania takohen sonte në një ndeshje miqësore para kualifikimeve për Kampionatin Botëror, shkruan Gazeta Gazeta Press. Dueli do të luhet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, me fillim nga ora 20:45. Tashmë janë caktuar gjyqtarët të cilët do të ndajnë drejtësinë në këtë përballje, e ku kryesori do të jetë shqiptari, Enea Jorgji nga Shqipëria. Kjo do të jetë hera e dytë që Jorgji do të…

Source

Lajmet të tjera

Back to top button