EKONOMI

Gastronomët ftojnë Qeverinë për bashkëbisedim

 

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës. Petrit Kllokoqi ka ftuar për bashkëbisedim qeverinë Kurti, duke thënë se nuk duan ta “kapin për fyti” qysh në ditët e para qeverinë me zhurmë e protesta.

“Qeveria e re e ka marre shtetin ne dore ne situaten me te rende te shendetit publik dhe ekonomise. Ne nuk duam ta kapim per fyt qysh ne ditet e para, me presion, zhurme, protesta. Ne thjeshte kerkojme nga ta bashkepunim, qe te dalim nga kjo krize e perbashket qe po kalojme. Po shpresojme qe lajmet mos t’i marrim vesh nepermjet mediave, po ashtu siç na eshte premtuar nga vete subjekti qe tanime ka filluar qeverisjen, qe te ulemi se bashku, te bisedojme, dhe vendosim per te ardhmen. Vetem bashkarisht mund te kalojme krizat e shendetit publik dhe shendetit ekonomik”, ka shkruar Kllokoqi në Facebook./21Media 

The post Gastronomët ftojnë Qeverinë për bashkëbisedim appeared first on GazetaPress.

Lajmet të tjera

Back to top button