Lajmet

Zyrtare/ Tre zv-ministra e 15 ministra – përbërja e plotë e Qeverisë së re

Kandidati për kryeministër Albin Kurti ka propozuar këta emra për 15 ministri sa do të ketë qeveria e re.

Zëvendëskryeministër i parë, Besnik Bislim; zëvendëskryeminstër i dytë dhe minstër i Ministrës së Jashtme, Donika Gërvalla; Ministër i Financave, Hekuran Murati, Ministër i Shëndetësië, Arben Vitia, Ministër i arsimit, Arbërie Nagavci; Ministër i Kulturës, Hajrullah Çeku; Ministër i MPAL-së, Elbert Krasniqi; Ministër i Mjedisit dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu; Ministër i Bujqësisë, Faton Peci; Ministër për Kthim, Gorna Rakiq; Ministër i Mbrojtjes, Armen Meha, Ministër i Zhvillimit Rajonal, Fitim Damka, Ministre e Ekonimisë, Artan Rizvanolli; Ministre e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tegëtisë, Rozeta Hajdari, Ministër i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.

 

Lajmet të tjera

Back to top button