Sport

Messi vazhdon të shkruajë historinë, thyen rekordin e Xavit dhe …

Lionel Messi vazhdon të shkruajë emrin e në librat e historisë së futbollit botëror. Kundër Real Sociedadit, në La Liga, kapiteni i Barçës arriti shifrën e 700 golave midis ndeshjeve zyrtare dhe miqësoreve. “Ylli” argjentinas, gjashtë herë fitues i “Topit të Artë”, realizoi dygolësh ndaj baskëve si dhe dha asistin për golin e dytë të takimit, të shënuar nga Dest. Në total, Messi ka shënuar 663…

Source

Lajmet të tjera

Back to top button