Auto&Tech

Lansohet në shtator, risitë që pritet të ketë iPhone i ri

Telefoni i ardhshëm i Applet, iPhone 13, pritet të heqë mangësitë e shumëpërfolura të “Face ID” dhe të vijë në versionin të cilin e kanë kërkuar qe një kohë të gjatë përdoruesit.

Sipas analistit të Applet, Ming-Chi Kuo, kompania po planifikon ta zvogëlojë mangësitë. Këtë ai e ka bazuar në zhvillimet në prodhimin e telefonit në Azi.

Ai ka thënë se nuk dihet se sa më të vogla do të jetë këto shenja, por pritet që shumë funksione të përfshihen në kuadër mundësisë që shërben për identifikimin e pronarit në fytyrë. Ajo pritet të ngjajë me versionin origjinal, të lansuar te iPhone X.

iPhone i ri, pritet të lansohet në shtator, sipas kohës së lansimit të të gjithë telefonave të gjigantit amerikan. /Njeshi/

The post Lansohet në shtator, risitë që pritet të ketë iPhone i ri appeared first on Njeshi.

Lajmet të tjera

Back to top button