Sport

Dënohen gjyqtarët e ndeshjes Peja – Ponte Prizreni dhe Dardan Berisha

Federata e Basketbollit të Kosovës gjatë ditës së premte ka lëshuar një njoftim për dënimin e tre gjyqtarëve, shkruan Gazeta Gazeta Press. Bëhet fjalë për gjyqtarët e ndeshjes Peja – Ponte Prizreni, Daut Mehmetin, Elldin Uglarin dhe Genc Vitakun. Treshja është dënuar me nga një ndeshje mos kryerje të detyrës. I dënuar është edhe kapiteni i pejanëve, Dardan Berisha, i cili për shkak të sjelljeve jo…

Source

Lajmet të tjera

Back to top button