Lajmet

Ambasadori i Norvegjisë i shkon në zyre Abdixhikut

Nga LDK kanë njoftuar se gjatë takimit është diskutuar për situatën aktuale në vend, formimin e institucioneve të Kosovë, platformën e krytarit të LDK-së si dhe për themelimin e bashkëpunimit mes dy vendeve.

Komunikata e plotë:

Sot, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku priti në takim Ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grondahl. Gjatë takimit u diskutua për situatën aktuale politike në vend, formimin e institucioneve të Kosovës, platformën e kryetarit të LDK-së si dhe për thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve. /Gazetapress.net/

Lajmet të tjera

Back to top button