Sport

LAJMI I FUNDIT: Vdes ish-hendbollisti dhe anëtari i kryesisë së FHK-së

Hendbolli kosovar ka mbetur sot pa një personalitet të shquar dhe një kontribues shumëvjeçar, përcjell Zeri.info. Fahri Buçinca, doajen i hendbollit vushtrrias dhe atij kosovar në përgjithësi, ka ndërruar jetë në moshë 86-vjeçare. Buçinca e kishte filluar karrierën si lojtar në vendlindje, Vushtrri, kurse më vonë e bëri edhe elitare skuadrën vushtrriase. Ai gjithashtu ka qenë anëtar i kryesisë së…

Source

Lajmet të tjera

Back to top button