Lajmet nga Rajoni

Sërish tërmet në Maqedoninë e Veriut

Është regjistruar edhe një tërmet mbrëmjen e sotme. Sipas të dhënave të para, fuqia e tërmetit ka qenë 3.8 shkallë sipas Rihterit.

Epiqendra e tërmetit ka qenë afër Liqenit të Mavrovës dhe është ndjerë në Dibër, Kërçovë, Gostivar dhe Tetovë.

Dridhja ka qenë në thellësi prej zero kilometra.

Dy ditët e fundit në vazhdimësi është dridhur toka në këtë pjesë të vendit.

 

The post Sërish tërmet në Maqedoninë e Veriut appeared first on Gazetapress.net.

Lajmet të tjera

Back to top button