Lajmet

Nuk shkoi në takimin e sotëm, Abdixhiku u dërgon letër Kurtit e Osmanit për t’u takuar të premten

Zëdhënësja e LDK-së, Gentiana Azemi, ka thënë për Gazetapress.net  se letrat u janë dërguar sot për takimin që pritet të mbahet të premten.

Ndërkohë, Kurti dhe Osmani sot janë takuar me kreun PDK-së, Enver Hoxhajn dhe me atë të Aleancës për Ardhemrinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Ndërsa, Abdixhiku i LDK-së nuk ka shkuar në takimin e sotëm përkundër ftesës së Kurtit e Osamnit, pasi dje deklaroi se e ka të pamundur pjesëmarrjen në takimin e thirrur për sot, derisa propozoi që ky takim të mbahet të premten. /Gazetapress.net/ 

Lajmet të tjera

Back to top button