Sport

Arrihet marrëveshja, Joshua do të ndeshet me Furyn për të unifikuar titujt

Pas muajsh negociatash të mundimshme midis promovuesve dhe kampionëve rivalë, kontrata për një marrëveshje me dy meçe midis Tyson Fury dhe Anthony Joshua për të unifikuar titujt e peshave të rënda është nënshkruar më në fund. Dy boksierët më të mirë në botë aktualisht do të përballen me njëri-tjetrin në dy meçe brenda vitit 2021, përcjell Gazeta Express. Siç kishte raportuar më parë ESPN…

Source

Lajmet të tjera

Back to top button