Lajmet

Delegatët e LDK-së pritet të konstituojnë Këshillin e Përgjithshëm

Abdixhiku fitoi garën për të parin e LDK-së, duke marrë 191 vota të delegatëve të kësaj partie.

Lutfi Haziri dhe Besian Mustafa morën 116 përkatësisht 16 vota.

Zgjedhjet në LDK erdhën pas dorëheqjes së Isa Mustafës, pas një humbje të thellë të kësaj partie në zgjedhjet parlamentare që u mbajtën me 14 shkurt. /Gazetapress.net/ 

Lajmet të tjera

Back to top button