Lajmet

Kiçmari: Palmer dha sinjalet e para se administrata e re e SHBA-së vazhdon angazhimin në dialogun Kosovë-Serbi

Ai pohoi që këto janë sinjale të para të administratës së re të SHBA-së se do të vazhdojnë angazhimin e tyre në lidhje me dialogun mes Kosovës e Serbisë, njofton Klan Kosova.

”Po shihet që është krijuar një atmosferë e re. Pas rezultatit të zgjedhjeve të 14 shkurtit, dhe pas zgjedhjet në SHBA, Matthew Palmer ka dhënë sinjalet e para se SHBA do të vazhdojnë të jenë të angazhuara në lidhje me dialogun mes Republikës së Kosovës dhe Serbisë, për normalizimin e marrëdhënieve mes të dy vendeve”, tha ai në Klan Kosova.

Lajmet të tjera

Back to top button