Lajmet

Lutfi Haziri shpall kandidaturën për kryetar: Do ta rikthejë LDK-në aty ku e ka vendin

Haziri u zotua se do të punojë që ta rikthej LDK-në sërish në skenën politike pas humbjes në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Ai mes tjerash pranoi që LDK-ja ka dal me rezultat të keq në zgjedhjet e fundit, por tha që do të rikthehet fuqishëm.

“Jam i nderuar që sot para jush po ju njoftojë se kanë përfunduar konsultimet e fundit me strukturat e LDK’së në Gjilan, poashtu edhe me autoritetet që LDK’së i kanë dhënë shpresë. Tri konsullatet e shenjta të LDK-së,  liria e saj e arritur me sakrificë dhe kryengritja e saj e armatosur, pavarësisë e shpallur de juro me 17 shkurt dhe demokracia e Kosovës mbesin konsullate që do të punojë që ta rikthej LDK-në atu ku e ka vendin. Pa LDK-në nuk ka zgjedhje as zgjidhje. Kësaj here LDK’ja doli keq. Rezultati i saj tregon për humbje besimi”, ka thënë ai.  /Gazetapress.net/

Lajmet të tjera

Back to top button