Sport

MPJ-ja e Spanjës publikon protokollin skandaloz për ndeshjen ndaj Kosovës

Kombëtarja e Kosovës dhe Spanja do të sfidojnë njëra-tjetrën me 31 mars, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror 2022, shkruan Gazeta Gazeta Press. Gjatë ditës së martë Spanja ka publikuar protokollin për këtë ndeshje, e cila përmban në vete pika skandaloze. Ministria e Punëve të Jashtme i ka kërkuar federatës spanjolle që Kosovës të mos i referohen si shtet sovran dhe i pavarur.

Source

Lajmet të tjera

Back to top button