Sport

Kjo është renditja në Superligë pas ndeshjeve të sotme

Tashmë kanë përfunduar dy takimet që po zhvilloheshin në kaudër të javës së 23-të në Superligë, shrkuan Gazeta Gazeta Press. Prishtina arriti fitore ndaj Llapit me rezultat 2-0, kurse Gjilani dhe Arbëria u ndanë baras 1-1. Me këtë triumf Prishtina i afrohet edhe me shumë kreut të tabelës duke u pozicionuar në vendin e dytë me 47 pikë, një pikë larg vendit të parë. Kurse Llapi mbetet në vendin e shtatë…

Source

Lajmet të tjera

Back to top button