Lajmet nga Rajoni

Stuhia rrëzon pemët dhe shkatërron makinat në Stamboll (Foto)

Qyteti më i madh i Turqisë, Stambolli, u godit nga një stuhi e rëndë, me pemë dhe çati të rrëzuara.

Stuhia filloi me reshje të dobëta shiu në pjesën evropiane të Stambollit duke përfshirë Sultangazi, Gaziosmanpa?a, Bak?rköy, Ba?c?lar, Beyo?lu, Ka??thane, Bayrampa?a dhe Esenler.

Era e fortë rrëzoi edhe pemë, ndërkohë u angazhuan autoritetet për normalizimin e situatës.

Disa shërbime të trageteve në qytet janë anuluar për shkak të erës së fortë, theksuan operatorët lokalë.

Kompania e Autobusëve të Detit të Stambollit tha se anuloi disa shërbime, duke përfshirë linjat midis provincave të Stambollit dhe Bursës. tch

The post Stuhia rrëzon pemët dhe shkatërron makinat në Stamboll (Foto) appeared first on Gazetapress.net.

Lajmet të tjera

Back to top button