Sport

Kishte goditur me shuplakë futbollistin kundërshtar, gjobitet Eros Grezda

Futbollisti i Osijekut kroat, Eros Grezda është gjobitur nga një gjykatë kroate për sulmin e kryer ndaj një lojtari kundërshtar, kanë njoftuar mediat në Kroaci. Pas një ndeshje në mes të Rijekës dhe Osijekut, vitin e kaluar, Grezda kishte goditur me shuplakë në fytyrë lojtarin e Rijekës, Antonio Mirko Çolak, që tani luan për PAOK-un. Grezda 25-vjeçar, është shpallur fajtor për shkeljen e Nenit 13…

Source

The post Kishte goditur me shuplakë futbollistin kundërshtar, gjobitet Eros Grezda appeared first on Gazeta Press.

Lajmet të tjera

Back to top button