Sport

Juventusi kualifikohet në finale të Kupës së Italisë

Ka përfunduar ndeshja kthyese ndërmjet Juventusit dhe Interit, e zhvilluar në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Italisë, shkruan Gazeta Gazeta Press. Juventusi dhe Interi kanë luajtur baras 0-0, por me rezultat të përgjithshëm 2-1 ‘Zonja e Vjetër’ ka kaluar në finale. Takimi i zhvilluar sonte në ‘Allianz Stadium’ nuk prodhoi gola, por i dërgoi vendasit tutje. Juventusi në finale do të luaj me…

Source

The post Juventusi kualifikohet në finale të Kupës së Italisë appeared first on Gazeta Press.

Lajmet të tjera

Back to top button