Lajmet

“Flakë”- PDK ngrit në këmbë Drenicën, Enver Hoxhajn e presin mijëra qytetarë

Nga fotot dhe pamjet e siguruara nga portali ynë shihet se salla e hotelit ku po mbahet tubimi i PDK-së në Drenas është e stërmbushur me njerëz.

Ndërsa, qindra qytetarë kanë mbetur jashtë sallës pasi nuk ka pasur vend brenda.

Po ashtu, në tubimin që pritet të mbahet në Skënderaj janë nisur një numër i madh qytetarësh dhe përkrahësish të Partisë Demokratike nga Broja, me flamuj të PDK-së dhe U ÇK-së.

Ata dëgjohen duke brohoritur UÇK dhe Hashim Thaçi. /Gazetapress.net/

Lajmet të tjera

Back to top button