Sport

Real Madridi mposhtë Getafen dhe i ofrohet Athletico Madridit në pesë pikë

Real Madridi e ka fituar duelin e mbetur të javës së parë në kampionatin elitar spanjoll, shkruan Gazeta Gazeta Press. ‘Loc Blancos’ kanë triumfuar ndaj Getafes me rezultat 2-0, në sfidën e zhvilluar në ‘Alfredo di Stéfano Stadium’ në Madrid. Golat për skuadrën e drejtuar nga Zinedine Zidane i shënuan Karim Benzema në minutën e 60’ dhe Ferland Mendy në minutën e 67’. Pas kësaj fitoreje Real Madridi…

Source

The post Real Madridi mposhtë Getafen dhe i ofrohet Athletico Madridit në pesë pikë appeared first on Gazeta Press.

Lajmet të tjera

Back to top button