Sport

U mbajt seminari dyditor për gjyqtarë, temë kryesore implementimi i protokollit të sistemit VAR

Federata e Futbollit e Kosovës në prag të fillimit të garave të stinorit pranveror ka organizuar seminarin dyditor për gjyqtarët e Superligës dhe Ligës së Parë, në ambientet e stadiumit të “Fadil Vokrri” në të cilin ka ligjëruar instruktori i UEFA-së, Sokol Jareci. Ky seminar vjen pas testeve fizike, të cilat gjyqtarët arritën t’i kryejnë me sukses gjatë mesjavës. Në hap me projektin e presidentit…

Source

The post U mbajt seminari dyditor për gjyqtarë, temë kryesore implementimi i protokollit të sistemit VAR appeared first on Gazeta Press.

Lajmet të tjera

Back to top button