Sport

Milani mposhtë Crotonen dhe rikthen kreun në Serie A, Ibrahimovic arrinë një rekord në karrierë

Milani ka shënuar një fitore shumë të madhe në shtëpi dhe ka rikthyer kreun e tabelës në Serie A, shkruan Gazeta Gazeta Press. ‘Rosonerët’ e kanë mposhtur Crotonen me rezultat 4-0, në takimin e vlefshëm për xhiron e 21-të në elitën e futbollit italian. Golat për ‘kuqezinjtë’ i realizuan Zlatan Ibrahimovic 2x (30’ dhe 64’) dhe Ante Rebic (69’ dhe 70’). Ibrahimovic me dy golat e shënuar sot ka shkuar në…

Source

The post Milani mposhtë Crotonen dhe rikthen kreun në Serie A, Ibrahimovic arrinë një rekord në karrierë appeared first on Gazeta Press.

Lajmet të tjera

Back to top button