Sport

Fitore e rëndësishme e City, drejt titullit të ri në Premier Ligë

Manchester City ka fituar me rezultat 1-4 kundër Liverpoolit në Anfield, duke bërë kështu një shkëputje prej 5 pikësh nga Manchester United. City po ashtu ka edhe një ndeshje më pak se United. Pesë golat në këtë ndeshje u shënuan në pjesën e dytë. Liverpool nuk ka arritur që ta mposht Manchester City në Anfield sonte dhe kështu të hyjë në garë për ta mbrojtur titullin e Premier Ligës.

Source

The post Fitore e rëndësishme e City, drejt titullit të ri në Premier Ligë appeared first on Gazeta Press.

Lajmet të tjera

Back to top button