KRONIKA E ZEZË

Dyshohet për kontrabandë me kafshë në Leposaviq

Një person është ndaluar nga policia në Leposaviq. 

I dyshuari brenda automjetit të tij kishte ngarkuar rreth 30 kafshë (derra), në vlerë rreth 1500 euro.

Siç njofton PK, njësiti për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Korrupsionit i PK-së, së bashku me zyrtarin e AUV dhe zyrtarin doganor kanë dal në vendin e ngjarjes.

“Nga njësit policore është ndaluar i dyshuari mashkull kosovar me automjetin e tij, i cili brenda tij kishte ngarkuar rreth 30 kafshë (derra), në vlerë rreth 1500 euro. Njësiti për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Korrupsionit i PK-së, së bashku me zyrtarin e AUV dhe zyrtarin doganor kanë dal në vendin e ngjarjes. Rasti nën hetime”, thuhet në raport..

Lajmet të tjera

Back to top button