Kosovari blen veturën 275 mijë euro shëtit në mes të Lipjanit (Foto)
SHQIP — November 24, 2016 at 3:43 am

Kosovari blen veturën 275 mijë euro shëtit në mes të Lipjanit (Foto)

I vetmi në rrethinë, është ky Mercedes që tash po bënë gjiro në Lipjan.
0
Edhe pse ende kjo veturë nuk është në shitje , e që do të jetë në vitin 2017 , tashme ajo gjendet në Kosovë konkretisht në Lipjan. Burime tonat mësojnë së pronar i kësaj veture të vetëm është milioneri Sabit Pacolli i cili njëkohësisht është edhe Kryetari i Akr-së në Lipjan, shkruan “Kosovarja”. Në jemi munduar ta kontaktojmë pronarin e kësaj veturë luksoze, por ai nuk ka dashur të prononcohet duke u treguar modest.
Ne mësojmë së kjo veturë posedon motor 5.5-litër V8 Twin-Turbo 705 fuqi, shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë e arrin për 3,8 sekonda ndërsa atë maksimale deri në 330 km/h. Goma të përparme 265/30 R21 dhe të pasme 295/30 R21, dhe ka kushtuar 275 mije euro./Kosovarja
12