VIDEO — Gazeta Press

VIDEO

by / on July 11, 2017 at 6:48 pm / in VIDEO

Hapi një gropë të madhe dhe fqinjët mendonin se ishte çmendur, por sot të gjithë e kanë zili

Çdokush prej nesh ka ide “të egra” për shtëpi dhe kur një ide të vjen në mendje dëshiron që me çdo kusht ta bësh realitet, por jo të gjithë në fakt e ndjekin këtë teori.Kur bëhet fjalë për projekte të mëdha në oborrin e shtëpisë, ajo merr një kohë të gjatë dhe përpjekje për të ekzekutuar diçka të mirë.Kur Wayne […]

Read more ›
by / on July 10, 2017 at 12:43 am / in VIDEO

E dhimbshme! Shikoni çka i ndodh kësaj familje nga Kosova (Video)

Shtëpia e familjes tetë anëtarëshe përfshihet nga zjarri. Është përfshirë nga zjarri shtëpia e viktimës mashkull K/Shqiptar, me ç’rast është djegur pullazi i shtëpisë. Njësitet policore dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë shuar zjarrin. Përveç dëmeve materiale nuk ka të lënduar“, thuhet në njoftimin e Policisë,Por djaloshi qe po e shuan zjarrin i pikëlluar thotë qe […]

Read more ›
by / on July 9, 2017 at 7:39 pm / in VIDEO

Putin e pyet Trumpin: A janë këta gazetarët që po të ngucin? (Video)

Donald Trump dhe Vladimir Putin e nisen takimin e tyre shumë të pritur duke shkëmbyer komente përgojuese për gazetarët që ishin mbledhur për ta mbuluar takimin e tyre. Të ulur për fotografi para gazetarëve para takimit privat të G20, presidenti rus, Vladimir Putin, i afrohet presidentit amerikan, Donald Trump, duke bërë me gjeste drejt gazetarëve në sallë, dhe e pyet: […]

Read more ›
by / on July 8, 2017 at 2:50 am / in VIDEO

I ka lyer vetullat me sapun, kur të shihni përse edhe ju do t’i lyeni çdo ditë (Video)

Tashmë një kohë në modë janë vetullat e trasha, gjë që kanë qenë të preferuara në vitet shtatëdhjetë të shekullit të kaluar. Atëherë grimerët hollivudianë bënë revolucion, sepse shpikën teknikën, e cila rregullonte vetullat e dendura me ndihmën e vetëm një gjëje- e ajo gjë është sapuni, shkruan Express. Pas tretmanëve të shumtë kimikë, blogeret e sotme kanë vendosur që […]

Read more ›
by / on July 5, 2017 at 1:27 am / in VIDEO

Kryeministri Rama ka marrë urimin më të pazakontë për ditëlindje nga “armiku” i tij (Video)

Kryeministri Edi Rama ka festuar gjatë ditës së sotme 53-vjetorin e lindjes së tij. Mes urimeve të shumta që ka marrë duket se një ndër më të spikaturit ka qenë i “armikut” të tij Ilir Vrenozi. Ai ka publikuar një video në rrjete sociale ku i këndon një bostani ku ka vendosur qirinjtë me moshën e Ramës. Krahas këngës së […]

Read more ›
by / on July 4, 2017 at 8:06 pm / in VIDEO

Brenda shtëpisë luksoze të reperit Gold AG, aty ku librat dhe stema e UÇK-së nuk mungojnë (Video)

Reperi i njohur i skenës Gold AG është me prejardhje nga Presheva, por tash e shumë vite jeton dhe vepron në Prishtinë. Ai jeton bashkë me të ëmën, ngase i ati e ka lënë atë fare të vogël. Gold AG është shumë i kërkuar nga publiku shqiptar nëpër koncerte, çka i ka siguruar të ardhura për një jetesë të mirë. […]

Read more ›
by / on July 4, 2017 at 1:25 am / in VIDEO

Djaloshi Mysliman ia kthen kuletën e humbur pronarit, ja reagimi tij! (Video)

Një musliman londinez, por me prejardhje Iraku, po sa e kishte gjetur nje kulete ne rruge, ishte nisur per tek adresa e pronarit per t’ia kthyer. Ahmedi tregon se si kishte vendosur t’ia dorezoj ne dore pronarit kuleten, dhe ti tregoj se eshte musliman, e njekohesisht ti flas se si feja e tij nuk e lejon te marr dicka qe […]

Read more ›
by / on July 3, 2017 at 1:03 am / in VIDEO

Debat i nxehte per fene muslimane ne mes te Hoxhes dhe ateistit nga Vetvendosja (Video)

Mysafire në emisionin “Kojshia Show” ishin Dr. i shkencave islame Mustafa Bajrami dhe Sadri Ramabaja nga radhët e Vetvendosjes i cili para disa jave fyu muslimanet me nje status te tij ne fb, shkruan Botapress. Debati behet i nxehte kur hapet tema e fese per me teper ndiqeni emisionin.

Read more ›
by / on July 2, 2017 at 5:42 pm / in VIDEO

Shqiptari gjen zgjidhjen ndaj vapës së madhe (Video)

Vera ka ardhur tashmë, dhe bashkë me të ka ardhur dhe nxehti i madh. Këto ditë, temperaturat maksimale shkuan deri në 38 gradë C, me parashikimet se ato mund të rriten deri në 40 gradë. Dhe për të luftuar vapën e madhe që po mbretëron këto ditë, një shqiptar duket se ka gjetur një zgjidhje – duke u freskuar në […]

Read more ›
by / on July 2, 2017 at 6:48 am / in VIDEO

Shikojeni se çfarë bëri ky baba për vajzën e tij, ja reagimi saj! (Video)

Të gjithë fëmijët i pëlqejnë përrallat, dhe të kesh një jetë si në përralla është ajo çfarë të gjithë fëmijët e mendojnë. Por, jo shumica e fëmijëve kanë mundësi që të jetojnë si në përralla.Adam Hadlock, një baba i përkushtuar, vendosi që vajzës së tij t’ia plotësojë një ëndërr përrallore, duke e transformuar dhomën e saj në një dhomë nën […]

Read more ›