VIDEO — Gazeta Press

VIDEO

by / on July 23, 2017 at 6:49 am / in VIDEO

Nuk do ta besoni, Këta jan shifrat që shpenzojnë Kosovarët për një dasmë (Video)

Muajt e verës për shqiptarët por edhe për mërgimtarët që vijnë në Kosovë kryesisht janë shumë të ngjeshur me dasma dhe ahengje të ndryshme. Tradita jonë kërkon që nuses t’i plotësohen disa kërkesa të caktuara të cilat e sapomartuara duhet t’i ketë dhuratë nga dhëndri dhe familja e tij e të cilat shpeshherë bëhen shumë të kushtueshme. Ndërsa ata që […]

Read more ›
by / on July 22, 2017 at 10:41 am / in VIDEO

Po frynte qirinjtë e ditëlindjes, toka filloi të dridhej, tmerrohen të gjithë të pranishmit (Video)

Disa pamje të publikuara nga mediat e huaja tregojnë momentin e frikshëm kur një grua, derisa po fikte qirinjtë gjatë një feste ditëlindje, nën këmbët e tyre dridhet toka. iç thuhet më tej, në video gruaja shfaqet me miq e të afërm të saj në një verandë të një restoranti. Por derisa po vazhdonin ceremoninë, dëgjohet zhurma e objekteve që […]

Read more ›
by / on July 22, 2017 at 5:15 am / in VIDEO

Jam një vajzë nga Serbia, Kërkoj të njohë një djal nga Kosova për lidhje serioze! (Video)

Së fundmi, mediat serbe kanë organizuar një sondazh me qytetarët e kryeqytetit serb, Beogradit, me temën “A do të martoheshit me një grua shqiptare, apo me një mashkull shqiptar”? Megjithëse, disa prej të anketuarve pranuan se dashuria nuk njeh religjion, racë apo kombësi,kjo vajza në videon e publikuar thotë qe i pëlqen meshkujt shqiptarë nga Kosova ku thotë se ka […]

Read more ›
by / on July 22, 2017 at 2:00 am / in VIDEO

Nga ky polic s’mund të shpëtosh: Arrestimi brutal do ju lë pa fjalë (Video)

Nuk është e rrallë që dikush që i thyen rregullat e komunikacionit të tentojë të ikë nga policia rrugore. Për këtë dëshmon edhe video e radhës, në të cilën shihet se si një patrulla e policisë e ndalon një veturë të makës “Lada”, vozitësi i të cilit jo vetëm që nuk do të del nga vetura, po edhe i thyen […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 7:46 pm / in VIDEO

Nëna përkëdhel beben: Ky xhirim ka pushtuar miliona njerëz! (Video)

Bebja nga xhirimi është aq e ëmbël sa që kënaqja e saj me përkëdheljen e nënës ka bërë për vete më shumë se 11 milionë njerëz në Facebook. Çdokush ka nevojë për përqafim të ngrohtë apo së paku për prekja të ngrohët, në mënyrë që më lehtë dhe më bukur të përballet me përditshmërinë jo rrallë të zymtë, transmeton Telegrafi. […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 1:36 am / in VIDEO

Shikoni si kërcen Ilir Meta presidenti i Shqipërisë (Video)

Ndërkohë që rrjetet sociale janë mbushur me statuse, se marrëveshja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës ishte për të eliminuar Lëvizjen Socialiste për Integrim, kjo parti duket se ia ka lënë frenat gruas së Ilir Metës. Monika Kryemadhi dhe fushata e saj është më e komentuara në LSI. Brenda pak orësh ajo kaloi nga teqet, tek një dasmë dhe tek […]

Read more ›
by / on July 15, 2017 at 1:33 am / in VIDEO

Teknologjia e çmendur e gjermanëve në bujqësi (Video)

Se Gjermania është një shtet shumë i zhvilluar dhe ka teknologji mjaft të avancuar kjo është e ditur tashmë. Gjermanët çdo ditë e më shumë po vazhdojnë dhe përimsojnë dhe prefeksionojnë mjetet dhe teknologjinë e tyre në shumë sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Kjo vlen edhe për sektorin e buqësisë ku ata gjithmonë shpikin inovacione të reja.

Read more ›
by / on July 14, 2017 at 4:22 pm / in VIDEO

E çuditshme se çfarë bëjnë këto gra për të mbetur shtatzënë,Kujdes Pamjet! (Video)

Sipas këtyre grave, mënyra më e mirë për të mbetur shtatzënë është që të marrin bekimin e “Njeriut të Zotit”… Bëhet fjalë për një grup grash të një fisi në Andhara Pradesh në jug të Indisë, të cilat për gjenerata të tëra i nënshtrohen një rituali të pazakontë, ku një burrë i ecën përsipër, në mënyrë që të ngelin shtatzënë. […]

Read more ›
by / on July 13, 2017 at 1:52 am / in VIDEO

Putin për pak sa nuk i zbuloi botës gruan e tij të re (Video)

Mediat botërore kanë publikuar me pamje momentin kur lideri rus Vladimir Putin për pak sa nuk i zbuloi botës gruan e tij të re. Presidenti, që tani ndodhet me pushime në resortin e tij të preferuar në veri të Rusisë, shkoi vetë me makinën e tij në një manastir të shenjtë. Ai parkoi automjetin dhe pasi doli nga vendi i […]

Read more ›
by / on July 12, 2017 at 5:49 pm / in VIDEO

Shikoni si e vjedh çantën hajnesha në Prishtinë (Video)

Një vjedhje ka ndodhur sot në një lokal të shitjes së fustaneve në Prishtinë, ku një femër shihet se i ka vjedh çantë. Në këtë video të siguruar nga portali Veriu.info, shihet se si hajnesha sillet rreth tavolinës, përderisa klientja ishte duke provuar një fustan. Hajnesha inskenon se është duke folur me dikë në telefon dhe në minutën e merr […]

Read more ›