TECH — Gazeta Press

TECH

by / on August 21, 2017 at 6:06 pm / in TECH

KUJDES: Nëse keni viber në telefon largone menjëherë, ja çfarë po ju ndodh

Në emisionin Komiteti është i ftuar drejtori i Telekomit të Kosovës,Agron Mustafa,ka folur për mundësitë e përgjimeve të mesazheve të dërguara nëpërmes operatorit mobil Vala.Ai ka treguar nëse ruhen mesazhet në serverët e kësaj kompanie,duke shpjeguar se cilat janë rastet kur bëhet i mundur përgjimi. Mustafa ka folur për masat e sigurisë gjatë komunikimit me operatorin mobil në krahasim me […]

Read more ›
by / on August 18, 2017 at 3:02 pm / in TECH

Nëse keni viber në telefon largone menjëherë, ja çfarë po ju ndodh (VIDEO)

Në emisionin Komiteti është i ftuar drejtori i Telekomit të Kosovës,Agron Mustafa,ka folur për mundësitë e përgjimeve të mesazheve të dërguara nëpërmes operatorit mobil Vala.Ai ka treguar nëse ruhen mesazhet në serverët e kësaj kompanie,duke shpjeguar se cilat janë rastet kur bëhet i mundur përgjimi. Mustafa ka folur për masat e sigurisë gjatë komunikimit me operatorin mobil në krahasim me […]

Read more ›
by / on August 14, 2017 at 3:04 am / in TECH

LAJMI FUNDIT: Ja si do të duket iPhone 8 (Video)

Thashethemet se si do të duket versioni më i ri i Iphone kanë filluar që nga lansimi i iPhone 7, dhe tashmë një prej mostrave ka dalë Danny Widget, ka kanalin e vet zyrtar në Youtube ku prezanton teknologjinë më të re, dhe siç duke ai ka marrë prototipat më të ri të iPhone 8.Ajo çka bie në sy është […]

Read more ›
by / on July 18, 2017 at 6:30 am / in TECH

Kujdes, mos e pranoni këtë njeri në Facebook

Përdoruesit e Facebook në mbarë botën janë paralajmëruar që të mos pranojnë asnjë kërkesë për miqësi nga një llogari e quajtur Jayden K Smith. Mesazhi paralajmërues, i dërguar përmes Facebook Messenger, thotë se kjo llogari është një haker i cili “ka sistemin për t’u lidhur në llogarinë tuaj të Facebook”. Përdoruesit janë duke e shpërndarë këtë mesazh gjerësisht, por Telegraph.co.uk […]

Read more ›
by / on April 7, 2017 at 2:35 pm / in TECH

Lajmërohen të gjithë kosovarët: Nëse keni viber në telefonin tuaj largone menjëherë

Në emisionin Komiteti është i ftuar drejtori i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, ka folur për mundësitë e përgjimeve të mesazheve të dërguara nëpërmes operatorit mobil Vala. Ai ka treguar nëse ruhen mesazhet në serverët e kësaj kompanie, duke shpjeguar se cilat janë rastet kur bëhet i mundur përgjimi. Mustafa ka folur për masat e sigurisë gjatë komunikimit me operatorin […]

Read more ›
by / on March 2, 2017 at 1:25 am / in TECH

Telefoni i ri “Nokia 3310”, ja sa bateri mban, ja çmimi i tij (Video)

Ju ka munguar zilja e famshme, po bateria që nuk harxhohet? Nokia 3310 është rikthyer pas plot 17 vitesh nga versioni origjinal i telefonit. Më shumë se 126 milion u prodhuan përpara se të nxirrej nga qarkullimi në 2005-ën. Versioni i ri i telefonit është një produkt i HMD Global, kompani e cila zotëron licencën e prodhimit të telefonave me […]

Read more ›
by / on November 4, 2016 at 2:37 am / in TECH

Asnjë Shqipëtar se ka Pritur Viber sjell risinë e re, një lajm që do gëzojë dhe Shqipëtarët..!!

Read more ›
by / on November 4, 2016 at 12:59 am / in TECH

KUJDES: Mos e përdorni Viberin për këto tri orë, ja çka mund të ju ndodh

Ekspertët e sigurisë kibernetike thonë se së fundmi ata kanë gjetur disa të meta të mëdha të sigurisë dhe mënyrën se si “Viber” i pranon fotografitë, doodles (postimet e shkruara me dorë), videot, apo edhe të dhënat për lokacionin e përdoruesit, shkruan Gazeta NewBorn. Viberi, është duke tentuar që përmes një programi dhe një pune që do ta bëjë, ti […]

Read more ›
by / on October 27, 2016 at 1:11 am / in TECH

Paralajmëron NASA: Diçka e tmerrshme do të ndodhë më 15 nëntor

Këto muaj ka pasur shumë raporte në lidhje me Tokën dhe ndryshimet e saj kohët e fundit dhe jo gjithcka është konfirmuar. Megjithatë, këtë herë NASA ka konfirmuar se toka do të përjetojë errësirë totale për 15 ditë në nëntor të vitit 2016 duke filluar nga 15 nëntori deri më 29 nëntor, shkruan” Morning News USA”. Sipas NASA-s ky fenomen […]

Read more ›
by / on October 14, 2016 at 7:23 pm / in TECH

Shqiptari fiton 168 milion euro në Lotarinë Kombëtare në Bruksel

Një belg me origjinë shqiptare ka fituar në Lotarinë Kombëtare “EuroMillions” në Bruksel, një shumë prej 168 milion euro. 45 vjeçari ka venë bast me 15 euro dhe fitoi një shumë marramëndëse.Ai kishte zgjedhur 5 numra të cilët rezultuan me fat. Gjithashtu ai tregon se ka 10 vjet që luan “EuroMillions”. “Unë nuk mund ta besoj këtë, isha duke kontrolluar […]

Read more ›