SPORT — Gazeta Press

SPORT

by / on April 24, 2017 at 1:03 am / in SPORT

Ja çka i bëri e fejuara mbrëmë Robin Krasniqit pasi e humbi meçin

Mbrëmjen e së shtunës, bokseri shqiptar Haxhi Krasniqi nuk ia doli të fitoj kundër Arthur Abrahamas, armenasit me banim në Gjermani. Me vendim unanim të gjyqtarëve, pas 12 raundeve, junikasi pësoi disfatë e cila nuk u prit mirë. Në një insert të publikuar nga mediat gjermane pas ndeshjes, Robini duket i shumë i dëshpëruar teksa pranë ka të dashurën e […]

Read more ›
by / on April 23, 2017 at 2:43 pm / in SPORT

Skandal pas meçit Krasniqi – Abraham, boksierin armen e rrahin tifozët (Foto)

Boksieri armen, Karo Murat e ka pësuar shumë keq pas meçit ndërmjet Robin Krasniqit dhe Arthur Abraham Një skandal i madh ka shpërthyer pas meçit ndërmjet Robin Krasniqit dhe Arthur Abraham, ku boksieri tjetër armen, Karo Murat ka pësuar lëndime të rënda në fytyrë Bild njofton se disa persona kanë sulmuar Karo Murat, të cilit ia kanë qarë buzën, vetëm […]

Read more ›
by / on April 23, 2017 at 4:13 am / in SPORT

Flet Luan Krasniqi, nuk do të besoni çfarë thotë për Haxhin

Boksieri me origjinë shqiptare dhe njëri nga legjendat e boksit në Gjermani, Luan Krasniqi ka thënë se Arthur Abraham ka fituar me meritë meçin ndaj bashkëkombasit të tij Robin Krasniqi. Boksieri me origjinë shqiptare dhe njëri nga legjendat e boksit në Gjermani, Luan Krasniqi ka thënë se Arthur Abraham ka fituar me meritë meçin ndaj bashkëkombasit të tij Robin Krasniqi. […]

Read more ›
by / on April 22, 2017 at 6:15 pm / in SPORT

Shiko cka i ndodh Ibrahimovic, Lamtumirë përfundon karierën…

Zlatan Ibrahimovic ka këputur ligamentet e gjurit të djathtë dhe do të jetë jashtë fushave për së paku nëntë muaj.“GianlucaDiMarzio.it” ka bërë të ditur se sulmuesi i Manchester United, Zlatan Ibrahimovic, do të jetë jashtë… Zlatan Ibrahimovic ka këputur ligamentet e gjurit të djathtë dhe do të jetë jashtë fushave për së paku nëntë muaj. “GianlucaDiMarzio.it” ka bërë të ditur […]

Read more ›
by / on April 22, 2017 at 6:07 pm / in SPORT

A e dini në cilin televizion transmetohet super-meçi i Haxhi Krasniqit?

Të shtunën më 22 prill nga ora 22 e 30 do ta transmetojmë LIVE në Klan Kosova meçin e boksierit Robin Haxhi Krasniqi kundër 3 herë kampionit të botës Arthur Abraham që zhvillohet në Erfurt të Gjermanisë. Fituesi i këtij dueli do ta ketë mundësinë ta sfidojë titullin kampion bote në kategorinë super të mesme. Të dy kanë nga 50 […]

Read more ›
by / on April 20, 2017 at 11:23 pm / in SPORT

“Çmendet” Barcelona, largon gjashtë futbollistë pas eliminimit nga Juventusi (Foto)

Barcelona ka dështuar totlaisht në afatin e transferimeve. Katalunasve iu kanë dështuar gjashtë transferimet që erdhën me shumë bujë. Bëhet fjalë për Andre Gomes, Denis Suarez, Paco ALcacer, Lucas Digne, Samuel Umtiti dhe portieri Cillessen. Dëshpërimi më i madh vjen nga Gomes dhe Alcacer, të cilët në total kanë kushtuar 65 milioinë euro. Më poshtë e keni grafikën e publikuar […]

Read more ›
by / on April 16, 2017 at 1:19 am / in SPORT

Kafshoi gjyqtarin në vesh, presidentit të klubit i ndodh me e keqja (Video)

Federata e Futbollit e Tunizisë e ka dënuar përjetë presidentin e skuadrës, Sfaxien, Moncef Khemakhem. Presidenti i skuadrës tuniziane, Sfaxien, Moncef Khemakhem, nuk do të ketë më të drejtë të ushtrojë asnjë funksion në futboll sa të është gjallë. Këtë dënim Khemakhem e ka marrë pasi në ndeshje mes Sfaxien dhe Etoile du Sahel, e luajtur me 1 mars, e […]

Read more ›
by / on April 10, 2017 at 4:53 pm / in SPORT

Kjo i ndodhi për herë të parë futbollistit afrikan në Kosovë!

Mbrojtësi nga Gambia, Kabba Sambou ende nuk e beson faktin që është përjashtuar nga ndeshja, pasi që zakonisht është shumë i qetë në fushë. Në një prononcim për “Gazeta Olle”, ai shpreh keqardhjen për mungesën ndaj Ferizajt, duke u shprehur optimist për ndeshjet vijuese të kampionatit. “Të them të drejtën ende nuk e besoj atë që ndodhi. Ishte kartoni im […]

Read more ›
by / on March 24, 2017 at 6:10 pm / in SPORT

Nuk do ta besoni kush po përgatit kafe për futbollistët e Kosovës!

Nuk do ta besoni kush po përgatit kafe për futbollistët e Kosovës! Është fizioterapeuti i Përfaqësueses, Zheraldin Dërguti, që është bërë banakier i lojtarëve.Kjo është një rrespekt për Zheraldin Dërgutin i madh ndaj Kombëtares. Ndiqni KETU për më shumë videon.

Read more ›
by / on March 24, 2017 at 6:06 pm / in SPORT

Kosovë – Islandë, ja çka po ndodh në Shkodër!

Numri i tifozëve ‘Dardanë’ në Shkodër sa shkon e rritet nga ora në orë. Kur kanë mbetur pak më shumë se katër orë deri te fillimi i ndeshjes Kosovë – Islandë, një numër i konsiderueshëm i tifozëve janë mbledhur në sheshin kryesor të Shkodrës, ku dëgjohen këngët e tyre për Kosovën, Shqipërinë e gjithë shqiptarët. Ndiqni KETU per me shume […]

Read more ›