SPORT — Gazeta Press

SPORT

by / on September 6, 2017 at 12:04 am / in SPORT

VIDEO: Policët maqedonas sillen si tifozë, shihni si festojnë golin e barazimit

Edhe policët maqedonas e kanë përjetuar si tifozë të mirëfilltë ndeshjen e sotme. Kjo shihet qartë nga video e mëposhtme që tregon momentin e penalltisë për ekipin vendas. Ja si e kanë përjetuar pjesëtarët e forcave speciale sipas “Panorama Sport” momentin e gjuajtjes së Trajkovskit.

Read more ›
by / on August 18, 2017 at 1:05 am / in SPORT

Kastriot Tusha dhe ‘Ballistët’ këndojnë ‘Xhamadani vija vija’ midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u është bashkuar edhe Kastriot Tusha. Grupi i tifozëve “Ballistët”, janë mbledhur në sheshin “Piazza Dome” në Milano dhe janë duke bërë atmosferë fantastike para ndeshjes në “San Siro” mes Milanit dhe Shkëndijës. Kësaj atmosfere i është bashkuar edhe Kastriot Tusha dhe po këndojnë së bashku.

Read more ›
by / on July 14, 2017 at 1:45 am / in SPORT

Reagimi i Januzajt kur ndalet për t’u fotografuar me flamurin e Kosovës (Video)

Adnan Januzaj sot është prezantuar te skuadra e re, Real Sociedad. 22 vjeçari do të provojë një aventurë të re në La Liga. Në stadiumin e Sociedadit, ai u prit edhe nga disa tifozë shqiptarë, që më vete kishin flamurin e Kosovës dhe të Shqipërisë, me të cilët edhe u fotografua.

Read more ›
by / on July 11, 2017 at 8:13 am / in SPORT

Kjo është e pamundur, shikojeni sa fiton Ronaldo ne vetëm një postim ne instagram

Përpos shumave stratosferike nga fusha e sportit, yjet e tij nuk varen vetëm nga pagat. Sidomos në vitet e fundit, falë rrjeteve sociale ata paguhen edhe për produktet të cilat reklamojnë në këto faqeYlli portugez është futbollisti me më shumë ndjeksa në të gjithë botën. Por sa fiton Ronaldo për një postim që bën në Instagram? Sipas një studimi të […]

Read more ›
by / on June 16, 2017 at 2:25 am / in SPORT

E dhimbshme: Ja çfarë i kanë bërë De Biasit

Duke folur për mikrofonin e “Tutti Convocati” të Radio 24″, ai ka sqaruar dhe vendimin e tij, raporton Albeu. “Nuk shkuam në Shqipëri për të humbur kohë, donim t’i habisnim dhe në fakt e arritëm. Jam i gëzuar që jam vlerësuar. Të them se isha i emocionuar është pak, kanë qenë 5 vite e gjysmë të jetës sime. Me Shqipërinë […]

Read more ›
by / on June 12, 2017 at 5:05 pm / in SPORT

Festa speciale e Sadikut, lajm i ditës në botën e futbollit (VIDEO)

Armando Sadiku e festoi golin e dytë ndaj Izraelit duke imituar veprimin e kuzhinierit të njohur turk, Nussret.

Read more ›
by / on June 11, 2017 at 5:13 am / in SPORT

Shikoni sa të fuqishëm e ka grushtin Anthony Joshua (Video)

Nëse keni shikuar ndonjëherë një ndeshje boksi të Anthony Joshua dhe keni qenë kureshtarë të dini se sa ‘shkatërruese’ është goditja e tij, atëherë kjo video është për ju. Anthony Joshua u bë hero pasi mposhti Wladimir Klitschkon në një ndeshje mahnitëse boksi në Londër dy muaj më parë. Fitorja e tij bëri shumë bujë në internet, duke e bërë […]

Read more ›
by / on June 3, 2017 at 11:54 pm / in SPORT

”Harrojeni” fitoren e Realit sonte në finale, shikojeni se çka po ndodh në Cardiff

Sipas asaj që raportojnë mediat britanike, policia ka thënë se sulmi nuk është ndaluar dhe po vazhdon ende. Pas furgonit i cili shtypi dhjetra persona, duket se personat e armatosur të cilët kanë shtënë në drejtim të qytetarëve dhe kanë therrur dhjetra të tjerë, nuk janë kapur, transmeton lajmi.net Policia ka thënë se sulmi po vazhdon dhe qytetarët duhet të […]

Read more ›
by / on May 26, 2017 at 5:28 pm / in SPORT

Refuzoi Kosovën, shikoni çfarë thotë Hadergjonaj për Zvicrën tani

Florent Hadergjonaj është ftuar për herë të parë nga Kombëtarja A e Zvicrës. 22-vjeçari thotë se është ndjenjë e mirë për të grumbullimi te Zvicra. Ai ka përmendur edhe bashkëvendësin e tij Valon Behramin duke kujtuar golin ndaj Turqisë në vitin 2005. “Është ndjenjë e bukur për të qenë i grumbulluar me Kombëtaren për herë të parë”, deklaroi Hadergjonaj. “Më […]

Read more ›
by / on May 14, 2017 at 4:08 pm / in SPORT

Sheh momentin e pensionimit pas 5 vitesh, Del Piero përlotet në transmetim direkt (VIDEO)

Alessandro Del Piero nuk ka mundur që t’i përmbajë lotët dje teksa ka rikujtuar lamtumirën nga Juventusi 5 vite më parë. Ish-kapiteni i bardhezinjve ishte i ftuar në rolin e specialistit në “SKY”, por emocionet e lamtumirës nuk kanë mundur që t’i shpëtojë emocioneve. “Ishte një ditë e veçantë pasi vinte në një moment të papritur, të pa planifikuar, në […]

Read more ›