SHQIP — Gazeta Press

SHQIP

by / on December 24, 2016 at 1:34 am / in SHQIP

Zbulimi interesant i Kosovarit per ngrohje gjatë dimrit pa bërë asnjë shpenzim..!!

Me disa copëza pasqyre e një rreth të metalit në formë konkave ai mund të bëjë shumëçka.Avdullah Mëziu nga Morina e Skenderajt, që studioj për Informatikë Inxhinierike dhe Fizikë, ka bërë një zbulim interesant për ngrohje me energji solare. Ai thotë se ka arritur që me shpikjen e tij të ndez një copë druri në temperaturën -19 shkallë celsius. Këtë […]

Read more ›
by / on December 1, 2016 at 3:31 am / in SHQIP

Nuk do ta besoni se pse ju vjen fatura e lartë e energjisë elektrike edhe kur i fikni të gjitha…

Edhe kur i fikni pajisjet elektrike, ato vazhdojnë të shpenzojnë energji. Kur shtypni butonin e fikjes, shumë pajisje elektronike, si televizori, DVR apo modemi satelitor nuk fiken totalisht, por qëndrojnë në “gjendje pushimi”. Gjatë kësaj kohe, ato bëjnë përditësime dhe gjëra të tjera teknike, duke konsumuar kështu gjatë gjithë kohës energji elektrike. Sipas Departamentit Amerikan të Enegjisë, këto pajisje janë […]

Read more ›
by / on November 24, 2016 at 3:43 am / in SHQIP

Kosovari blen veturën 275 mijë euro shëtit në mes të Lipjanit (Foto)

I vetmi në rrethinë, është ky Mercedes që tash po bënë gjiro në Lipjan. Edhe pse ende kjo veturë nuk është në shitje , e që do të jetë në vitin 2017 , tashme ajo gjendet në Kosovë konkretisht në Lipjan. Burime tonat mësojnë së pronar i kësaj veture të vetëm është milioneri Sabit Pacolli i cili njëkohësisht është edhe […]

Read more ›
by / on November 24, 2016 at 3:40 am / in SHQIP

Piktorja nga Azerbejxhani shkruan Kur’anin në faqet e mëndafshit (Foto)

Piktorja dhe artistja e dekorit nga Azerbajxhani Tünzale Memmedzade (33), ka përgatitur Kur’anin në faqe transparente prej mëndafshi. Në Kur’anin e përgatitur me ajetet e shkruara mbi mëndafsh nga Memmedzade janë përdorur 50 metra mëndafsh transparent i zi, 1.500 mililitra bojë ari dhe argjendi. Tünzale Memmedzade, për Kur’anin me përmasat 29 x 33 centimetra është frymëzuar mbi kopjet e librit […]

Read more ›
by / on November 10, 2016 at 3:09 am / in SHQIP

Ja çka më bëri plaku,s-do ta harroj deri sa te vdes…

Mbas dy vjetësh që më ka ndodhur historia më e dhimbshme e jetës time, vendosa që dhembjen time ta ndaj me ju. Unë që po ju shkruaj jam një vajzë nga një fshat i Vlorës. Që e vogël më pëlqente shumë muzika dhe aktivizohesha në shfaqjet që organizonte shkolla jonë. Më jepet më shumë për të kënduar këngë popullore dhe, […]

Read more ›
by / on November 8, 2016 at 4:12 am / in SHQIP

A mund ta vëreni gabimin tek kjo shtëpi? (Foto)

Interneti është mbushur me fotografi të ndryshme dhe storje. Por, disa fotografi të shpërndara nga përdorues të internetit shpesh kanë diçka të fshehur prapa. Një fotografi e publikuar kohët e fundit në Facebook është bërë hit në mesin e përdoruesve të huaj, për arsye se në atë fotografi ka diçka që nuk shkon. Fotografia shfaqë një shtëpi e cila siç […]

Read more ›
by / on November 8, 2016 at 3:25 am / in SHQIP

Rrëfimi! E Bënim sa herë me Pastruesen kur burri i shkonte në punë

“Po kaloj seksin më të mirë të jetës sime me pastruesen tonë, sepse gruaja ime nuk është më e interesuar për jetën tonë seksuale”,- është rrëfimi i një burri në Britaninë e Madhe. Rrëfimi: “Jam 47 vjeç, i martuar dhe kam dy fëmijë. Gruaja ime është infermiere, kurse unë shes software dhe pjesën më të madhe të kohës punoj nga […]

Read more ›
by / on November 7, 2016 at 2:40 pm / in SHQIP

Kësaj nuk i thuhet një varrim si gjithë të tjerët

Përgjatë 14 viteve të fundit, Vera Lucia da Silva ka patur një ëndërr të pazakontë… të mbajë varrimin e saj ndërkohë që është ende gjallë. 44 – vjeçarja e realizoi këtë ëndërr dhe kaloi 24 orë në arkivol, teksa familjarët dhe miqtë “vajtonin” për humbjen e saj. Sipas britanikes “Metro”, gruaja u shpreh se kjo ishte dita më e lumtur […]

Read more ›
by / on November 5, 2016 at 4:59 am / in SHQIP

Tronditet Maqedonia!! Burri në Mërgim, Nusja mbetet Shtatzënë me Vjehrrin

Burri ka shkuar për punë në mërgim, kurse gruaja e tij e ka tradhtuar me vhjehrrin (babain e burrit) dhe i ka lindur fëmijë. Kjo ka ndodhur në një fshat afër qytetit Negotinë në Maqedoninë lindore, ku babai dhe djali i tij jetojnë si fqinjë të parë. Përveç djalit me gruan e të cilit ka pasur aferë, vjehrri ka pasur […]

Read more ›
by / on November 5, 2016 at 4:56 am / in SHQIP

Vjehrri im plak më “çmontoi” në shtrat, sa u pendova me kë isha martuar!

Dua tju tregoj historinë time por dua të mbetem anonime nuk pres që ta kuptojnë të tjerët. Jam një vajzë 25 vjeçe që u martova pa dëshirën time. Ne fillim bënim seks çdo natë por çdo gjë u rrallua kur ai nisi te punonte për një kompani te huaj. Bente cdo jave udhetime nga 2-5 dite. 2 vitet e fundi […]

Read more ›