SHQIP — Gazeta Press

SHQIP

by / on April 9, 2017 at 6:47 pm / in SHQIP

3 More Fall Lattes Recipes

If you’ve been watching my Youtube channel for awhile, you’ll know that I am obsessed with a good cup of joe. In fact, I can’t function without having a cup of coffee first. That saying “but first, coffee” is near and dear to my heart. When the weather gets cold, I like to indulge in a more decadent cup of […]

Read more ›
by / on April 9, 2017 at 12:23 pm / in SHQIP

Kryetari i Deçanit: Nëse ekstradohet Ramushi, as serbët nuk do të ndihen të lirë në Kosovë

Kryetari i Deçanit, Rasim Selmanaj ka dhënë një paralajmërim  se çka mund të ndodhë në Kosovë në rast se lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ekstradohet në Serbi nga autoritetet franceze. Në fakt, paralajmërimin ai e ka bërë si kundërpërgjigje ndaj deklaratave të zyrtarit serb, Marko Gjuriq, i cili ka kërkuar nga bashkësia ndërkombëtare që të mos qëndrojnë indiferent pas pohimeve […]

Read more ›
by / on April 4, 2017 at 12:25 am / in SHQIP

Zbulohet “sekreti” që Astrit Deharit ia kishte thënë Naser Makollit, i vdekur sot në Burgun e Lipjanit!

Ndaj vdekjes së Naser Makollit, i cili ishte shoku i dhomës së Astrit Deharit dhe dëshmitari kryesor në këtë proces, ka reaguar edhe avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi. Ai në një shënim në Facebook tha se ky ka qenë dëshmitari, prej të cilit Astrit Dehari ka kërkuar që nëse i ndohë diçka ta lajmëroj gruan, apo prindërit e Astritit.

Read more ›
by / on April 3, 2017 at 5:17 pm / in SHQIP

Këto zbulime shkencore i bënë muslimanët, por ne i kemi mësuar ndryshe!

Koncepti se shkencat janë ekskluzivisht produkte të mendjes perëndimore vazhdon të mbetet i pacenuar nga shumë individë edhe sot. Çdo rishikim që do t’i bëhej teksteve enciklopedike në lidhje me historinë e shkencës do ta mbështeste këtë koncept. Shumica e teksteve përmendin shumë pak, për të mos thënë fare, përparimet e sjella nga shkencëtarët dhe studiuesit indianë e kinezë dhe […]

Read more ›
by / on April 3, 2017 at 8:57 am / in SHQIP

Vuçiq: Për fitoren time i kanë meritat edhe boshnjakët (Video)

Presidenti i sapozgjedhur i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, gjatë fjalimit të tij për publikun në një konferencë për shtyp në selinë e Partisë Përparimtare Serbe, ka falënderuar të gjithë qytetarët e Serbisë, duke përfshirë edhe boshnjakët dhe hungarezët, shkruajnë mediat e huaja. “Dua të përfitoj nga ky rast të falënderoj të gjithë qytetarët e Serbisë, para së gjithash mendoj edhe në […]

Read more ›
by / on March 29, 2017 at 4:24 pm / in SHQIP

Gjejnë një kuti në lum, u tmerruan nga ajo çfarë pan brenda!

Gjejnë një kuti në lum, tmerrohen nga ajo çfarë ka brenda. Ngjarja ka ndodhur në SHBA ku disa persona kan dalur në piknik për tu relaksuar, papritmas shohin në lum një kuti duke kalua mbi lumë, Pasi vendosi ta hap kutinë shikoni cfarë kishte mbrenda ata u tmerruan kur panë, KETU mund ta ndiqni videon për më shumë.

Read more ›
by / on March 22, 2017 at 1:44 am / in SHQIP

Gruaja e Medës shtatzënë! Ja sa i është rritur barku asaj (Foto)

Këngëtari Meda, sot në ditën e parë të Pranverës ka vendos që të qëndroj në shtëpi, në gjirin e ngushtë familjar, shkruan Kosovarja. Dhe me këtë rast ai për fansat e tij ka nda një foto familjare, ku në këtë foto këngëtari e zbulon se do të bëhet baba për herë të katërt. Më poshtë mund ta shihni se sa […]

Read more ›
by / on March 2, 2017 at 1:15 am / in SHQIP

Autobusi i shkollës bie në gropë, por ja heroizmi që bëri shqiptari duke shpëtuar fëmijët (Video)

Avni Mehana ishte së bashku me djalin e tij në autobus dhe ai ishte i vetmi i rritur përveç shoferit. Një shtetas shqiptar, refugjat në Butjadingen të Gjermanisë, është kthyer në hero pasi ka shpëtuar fëmijët e një autobusi shkolle. “Nwzonline.de” shkruan se Avni Mehana ishte së bashku me djalin e tij në autobus dhe ai ishte i vetmi i […]

Read more ›
by / on January 6, 2017 at 1:55 am / in SHQIP

test

Read more ›
by / on December 26, 2016 at 2:33 am / in SHQIP

Ndodh në Kosovë, Shikoni çfarë pije shërbehet aty! (Foto)

Në një kohë kur sezoni i gripit është prezent, me siguri që edhe shitjet tek barnatoret në Kosovë janë rritur, sidomos për preparatet që e luftojnë gripin.Dhe jo vetëm barnatoret. Siç mund të shihet në një fotografi të shpërndarë në rrjetet sociale, përcjell Telegrafi, një kafene në Kosovë, ka vendosur që përveç pijeve të zakonshme, në menynë e saj të […]

Read more ›