SHQIP — Gazeta Press

SHQIP

by / on July 20, 2017 at 3:42 pm / in SHQIP

Befason Sevdai Radogoshi: Djali im nuk dilte prej shtëpisë pa veshur fustan! (Video)

Befason Sevdai Radogoshi: Djali im nuk dilte prej shtëpisë pa veshur fustan! Sot është i martuar dhe është baba, por në fëmijëri kishte një xhelozi të moshës me motrën.Kjo ka bërë që djali i Sevdai Radogoshit, aktori Bimi kur ishte fëmijë të vishte fustan. Me një veshje të tillë ka dalë edhe në lagje për të luajtur me fëmijët e […]

Read more ›
by / on July 13, 2017 at 11:57 pm / in SHQIP

Dy të vrarë, ja emrat dhe fotot e tyre

Dy të rinj shqiptarë janë gjetur të vdekur në një gurore të braktisur në komunën Acquasanta në provincën e La Spezia. Policia italiane ka zbuluar trupat e pa jetë të dy shqiptarëve gjatë natës së shkuar, dhe njëri prej tyre është identifikuar. Ai quhet Fabiol Kycyku 19 vjeç të cilin familjarët kanë denoncuar zhdukjen e tij të dielën e shkuar. […]

Read more ›
by / on June 13, 2017 at 2:35 am / in SHQIP

Kjo Shqiptare është ‘kopje’ e Kim Kardashian (Foto)

Është modelja Valbona Bajraktari ajo e cila i ngjanë shumë yllit televiziv Kim Kardashian. Në disa imazhe të publikuara së fundi në rrjete sociale, Valbona duket si të jetë ‘kopje’ e Kimit. Ajo së fundi ka qenë pjesë e videoklipit të këngës ‘Katile’ nga reperi Majk, që në klip u shfaq si një kaçurrele tejet joshëse.

Read more ›
by / on May 11, 2017 at 4:19 pm / in SHQIP

Video që po turpëron Putinin në mbarë botën: kaq keq bie në akull (Video)

Putin, morri pjesë në turneun e ‘Yjeve të Hokejit’ që u zhvillua në Pallatin e Akullit Madhështor në qytetin Soçi. Lideri rus, në ndeshjen finale, hyri në fushën e hokejit bashkë me zyrtarët e kabinetit të tij, ai kishte të veshur fanellën me numrin 11. Por ajo çka flitej më shumë ishte momenti kur ai u rrëzua në fushë, kjo […]

Read more ›
by / on May 10, 2017 at 4:00 pm / in SHQIP

Rrëfehet Studentja nga Dugagjini: Ja çka më bëri Profesori, do t’ju befasoj

Posa përfundova ligjëratat, isha duke zbritur shkallëve, mu afrua një profesor i imi dhe me tha që ka disa mendime për mua shumë të mira. Dhe me tha se për të isha një studente e dalluar, dhe me të vertetë u ndjeva shumë mirë për këto fjalë miradije.Kështu vazhdoje dhe semestri i dytë dhe u afrua koha e provimeve, kur […]

Read more ›
by / on April 9, 2017 at 6:47 pm / in SHQIP

3 More Fall Lattes Recipes

If you’ve been watching my Youtube channel for awhile, you’ll know that I am obsessed with a good cup of joe. In fact, I can’t function without having a cup of coffee first. That saying “but first, coffee” is near and dear to my heart. When the weather gets cold, I like to indulge in a more decadent cup of […]

Read more ›
by / on April 9, 2017 at 12:23 pm / in SHQIP

Kryetari i Deçanit: Nëse ekstradohet Ramushi, as serbët nuk do të ndihen të lirë në Kosovë

Kryetari i Deçanit, Rasim Selmanaj ka dhënë një paralajmërim  se çka mund të ndodhë në Kosovë në rast se lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ekstradohet në Serbi nga autoritetet franceze. Në fakt, paralajmërimin ai e ka bërë si kundërpërgjigje ndaj deklaratave të zyrtarit serb, Marko Gjuriq, i cili ka kërkuar nga bashkësia ndërkombëtare që të mos qëndrojnë indiferent pas pohimeve […]

Read more ›
by / on April 4, 2017 at 12:25 am / in SHQIP

Zbulohet “sekreti” që Astrit Deharit ia kishte thënë Naser Makollit, i vdekur sot në Burgun e Lipjanit!

Ndaj vdekjes së Naser Makollit, i cili ishte shoku i dhomës së Astrit Deharit dhe dëshmitari kryesor në këtë proces, ka reaguar edhe avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi. Ai në një shënim në Facebook tha se ky ka qenë dëshmitari, prej të cilit Astrit Dehari ka kërkuar që nëse i ndohë diçka ta lajmëroj gruan, apo prindërit e Astritit.

Read more ›
by / on April 3, 2017 at 5:17 pm / in SHQIP

Këto zbulime shkencore i bënë muslimanët, por ne i kemi mësuar ndryshe!

Koncepti se shkencat janë ekskluzivisht produkte të mendjes perëndimore vazhdon të mbetet i pacenuar nga shumë individë edhe sot. Çdo rishikim që do t’i bëhej teksteve enciklopedike në lidhje me historinë e shkencës do ta mbështeste këtë koncept. Shumica e teksteve përmendin shumë pak, për të mos thënë fare, përparimet e sjella nga shkencëtarët dhe studiuesit indianë e kinezë dhe […]

Read more ›
by / on April 3, 2017 at 8:57 am / in SHQIP

Vuçiq: Për fitoren time i kanë meritat edhe boshnjakët (Video)

Presidenti i sapozgjedhur i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, gjatë fjalimit të tij për publikun në një konferencë për shtyp në selinë e Partisë Përparimtare Serbe, ka falënderuar të gjithë qytetarët e Serbisë, duke përfshirë edhe boshnjakët dhe hungarezët, shkruajnë mediat e huaja. “Dua të përfitoj nga ky rast të falënderoj të gjithë qytetarët e Serbisë, para së gjithash mendoj edhe në […]

Read more ›