SHOW BIZ — Gazeta Press

SHOW BIZ

by / on May 22, 2017 at 6:29 pm / in SHOW BIZ

Kjo maturante habiti të gjithë, në mbrëmjen e maturës ishte me veshje indiane (Foto)

Për mbrëmjen e tyre më të rëndësishme atë të maturës, shumë vajza kishin zgjedhur të dukeshin sa më të bukura dhe të veçanta. E tillë ishte edhe vajza nga Podujeva, Blerina Sejdiu. Ajo në mbrëmjen e saj të maturës ishte dalluar për mënyrën se si ishte veshur. Blerina ishte krejt ndryshe nga vajzat e tjera. Ajo ishte veshur me veshjen […]

Read more ›
by / on May 22, 2017 at 6:05 pm / in SHOW BIZ

Nuk do ta besoni çka i ndodh Labinot Tahirit (Foto)

Këngëtar, tashmë i shndërruar në politikan, Labinot Tahiri sot ka përjetuar një episod jo fort të këndshëm. Prive.al ka arritur të mësoj që Labit, i cili është kandidat për deputet nga AKR-ja, i është thyer vetura në Lipjan gjatë një aktiviteti politik. I kontaktuar, ai ka pranuar incidentin duke thënë që atij i është vjedhur një çantë dhe hajduti është […]

Read more ›
by / on May 22, 2017 at 12:00 am / in SHOW BIZ

Maturantja nga Kosova që la pa fjalë të gjithë këtë vit (Foto)

Jemi në muajin ku në gjithë Kosovën, gjimnazistët bëjnë festën e tyre për përfundimin e Shkollës së Mesme. Në një vend si Kosova, të rinjët i kushtojnë shumë vëmendje mbrëmjës së maturës, duke shpenzuar shumë për të tërhequr vëmendje. Por duket se ky vit i takon maturantës Donika Vitija, e cila vërtet ka marr vëmendjen e të gjithëve, shkruan Magazina.al […]

Read more ›
by / on May 21, 2017 at 11:58 pm / in SHOW BIZ

Kjo maturante e ka “kallë” gjithë Pejën (Foto)

Në Pejë, këto ditë gjimnazitstët kanë mbajtur mbrëmjen e tyre më të rëndësishme. Por vetëm një nga maturantet ka tërhequr vëmendjen e pejanëvë, shkruan Magazina.al Gjimnazistja Anita Kasapi, duket se ka mahnitur me paraqitjen e saj në një fustan ngjyrë ari. 18 vjeçarja e Gjimnazit “Bedri Pejani”, ka ambicie që studimet t’i vazhdojë në fushën e mjekësisë dhe në të […]

Read more ›
by / on May 21, 2017 at 11:54 pm / in SHOW BIZ

Harroni maturantet, ky djalë nga Mitrovica ka lën pa fjalë të gjithë në mbrëmjen e maturës (Foto)

Këto ditë maturantet kanë qenë në qendër të vëmendjes, për dukejn dhe elegancën e tyre. Por derisa të gjithë po flasin për maturantet, askush nuk i ka parë meshkujt maturant të cilët në mënyra të ndryshme kanë provuar të jenë sa më të veçantë. E kur flitet për veçanti, duket se gjithë vëmendjen e ka marrë gjimnazisti Enis Zeneli, i […]

Read more ›
by / on May 21, 2017 at 11:51 pm / in SHOW BIZ

Milaim Zeka përlotet në emisionin Kojshia Show, ja arsyeja pse qanë ai…!

Në emisionin Kojshia Show tash më të njohur për ju, shpesheher ka dhe figura të njohura politike. Këtë javë mysafir ishte aderimi i ri Milaim Zeka nga partia Nisma dhe Arben Gashi i LDK-së. Në kuader të kësaj, moderatori Sadri Imeri surprizoi Milaim Zekën me një këngë të një vajze të re që ju mbushën sytë me lot kur e […]

Read more ›
by / on May 20, 2017 at 2:20 pm / in SHOW BIZ

Tronditet Kosova, Labi lë përfundimisht muzikën, ky është vendimi i tij (Foto)

Këngëtari Labinot Tahiri së fundi ka hyrë në politikë duke kandiduar kështu edhe për deputet nga radhët e AKR-së. Meqenëse politika don angazhim të madh, ai ka vendosur që në fund të shtatorit të braktis përfundimisht profesionin e tij të parë, muzikën, shkruan lajmi.net. Këtë gjë, ai e ka bërë të ditur përmes profilit të tij zyrtar në rrjetin social […]

Read more ›
by / on May 20, 2017 at 2:30 am / in SHOW BIZ

Kjo është Maturantja nga Prishtina qe po trondit rrjetet sociale (Foto)

Stili i saj në mbrëmjen e maturës, dallonte shumë nga të zakonshmet që jemi mësuar t’i shohim. Ardita Krasniqi është nga Pishtina dhe ka vijuar mësimet në shkollën SH.M.T”28Nëntori. Portretet e nxënësve të klasës dhe të kujdestares së klasës ajo vet i ka pikturuar në fustanin e saj. Ideja ka qene e saj dhe e Kujdestares(Valbona Gashi) dhe fustani eshte […]

Read more ›
by / on May 19, 2017 at 5:20 pm / in SHOW BIZ

Kjo Maturante nga Kosova po çmend rrjetet sociale (Foto)

Leonora Fetahu maturantja nga kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, ka përfunduar shkollën e mesme në Shkollën Ekonomike “Hoxhë Kadri Prishtina”, shkruan “Kosovarja”. Edhe Leonora si çdo maturante tjetër është kujdesur që për mbrëmjen e maturës të duket sa më bukur dhe me shije. Këtë na e dëshmojnë më së miri fotot e saj të cilat ajo i ka realizuar gjatë këtyre […]

Read more ›
by / on May 19, 2017 at 3:12 pm / in SHOW BIZ

Kjo bukuroshe është kandidate e AAK-së për deputete (Foto)

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka hartuar listën për deputetë që do të garojnë për zgjedhjet e qershorit. Emra të vjetër dominojnë në garën për t’u bërë anëtarë të rinj të Parlamentit. Edhe tek femrat ka pak risi. Dallimin e bën regjisorja e njohur, Elmaze Nura, shkruan Magazina.al. Profesoresha e Fakultetit të Arteve, është njëra ndër femrat e AAK-së që […]

Read more ›