LIFE — Gazeta Press

LIFE

by / on May 16, 2017 at 2:18 am / in LIFE

Mbroni mushkëritë tuaja me këtë recetë të thjeshtë

Sëmundjet të tilla si astma, bronshiti dhe të tjera që më së shumti mundojnë mushkëritë e njeriut, gjithnjë rënkojnë tek personat që pinë sasi të tepruar apo tymosin cigare. Megjithatë, sipas disa shkencëtarëve indian, ekziston një recetë, e cila sjell ndihmon duhanpirësit. Ajo përgatitet nga përbërës natyral në kushte shtëpie, siç është xhenxhefili dhe hudhra, të cilët mund të parandalojnë […]

Read more ›
by / on May 16, 2017 at 2:05 am / in LIFE

Për 24 orë hiqni helmet dhe stresin me këtë ilaç natyral

Ky ilaç natyral do të bëjë gjithçka për shëndetin, do ta pastrojë organizmin nga kripa e tepërt dhe yndyrat, por edhe liron nga stresi dhe lodhja kronike. Përbërësit: 12 thelpinj hudhër; Gjysmë litër verë të zezë. Përgatitja: Pastroni hudhrat dhe i imtësoni, e më pas e vendosni në kavanoz. Shtoni verë dhe mbylleni mirë. E ruani për dy orë, merrni […]

Read more ›
by / on May 15, 2017 at 4:16 pm / in LIFE

Alarmi i mjekëve: Ndaloni së përdoruri këtë produkt para se të jetë shumë vonë

Naftalina është një përbërës i rrezikshëm, në formën e një substance të bardhë që ka aromë shumë të fortë. Disa prej nesh e njohin naftalinën që përdoret kundra molave dhe për të larguar insektet. Ajo njihet si një pesticid që nga viti 1948. Për më tepër, ashtu si pesticidet e tjera, naftalina nuk është e sigurt për ne, sidomos kur […]

Read more ›
by / on May 9, 2017 at 12:33 am / in LIFE

Vetëm një gjysmë limoni dhe një lugë sodë e bukës, bën mrekulli në shëndetin tonë

A e keni ditur përfitimin që sjell konsumi i limonit me sodë të bukës? Mendohet se kombinimi i të dyjave është shumë efektiv për të ulur qelizat e kancerit dhe që t’i zhdukë ato.Pra, sot ne do t’ju tregojmë se si mund të përfitoni nga kombinimi i këtyre dy përbërësve. Në këtë pije, nuk ekziston rreziku i efekteve anësore, gjithashtu, […]

Read more ›
by / on May 5, 2017 at 2:15 am / in LIFE

Lamtumirë kancerëve dhe tumorëve me këta 3 përbërës

Nëse i përdorni këta tre përbërës çdo ditë, ka shumë gjasa që të mos merrni kurrë kancer apo ndonjë tumor në trupin tuaj. Receta është si më poshtë: Përzieni ¼ lugë çaji me shafran të Indisë me gjysmë luge çaji vaj ulliri. Duke vepruar kështu, shtoni një pak piper të zi. Përzieni këta tre përbërës në një filxhan. Ju mund […]

Read more ›
by / on May 3, 2017 at 6:36 pm / in LIFE

O njerëz shikoni si po na vrasin çdo ditë!

Nga Mentor Kikia Bisedova me një mjek sot, i cili më tha se shkaku kryesor i rritjes së sëmundejeve kancerogjene janë ilaçet(përdorimi pa kriter që bëhet si nga vetë njerëzit ashtu dhe me rekomandim mjeku) dhe ushqimet. Bisedova me një mik, pedagog i veterinarisë. Më renditi rreziqet që vijnë nga mishi i kafshëve që rriten me hormone. Më foli për […]

Read more ›
by / on May 2, 2017 at 5:32 pm / in LIFE

Çfarë përjetoni gjatë sulmit në zemër (Video)

7 milionë njerëz në botë vdesin nga sulmi në zemër çdo vit. Sikurse muskujt, zemra ka nevojë për oksigjen. Sulmi në zemër ndodh gjatë ndërprerjes së papritur të qarkullimit në gjak në arterien, e cila e ushqen një pjesë të muskulit në zemër. Qelizat nuk marrin oksigjen të mjaftueshëm dhe fillojnë të vdesin. Kjo ndërprerje në qarkullimin e gjakut, që […]

Read more ›
by / on April 30, 2017 at 12:51 am / in LIFE

Çka do të ndodhë me zemrën, mushkëritë dhe trurin tuaj kur thithni VETËM NJË tym cigareje! (Video)

Sikur të kishit mundur të shihni sa dëm i bëni organizmit tuaj me thithjen e çdo tymi duhani, që nga ky çast do të hiqni dorë nga pirja e duhanit, transmeton Telegrafi.Keni ndezur cigaren dhe keni thithur tymin e parë. Po atë sekondë, kokteji i helmeve hyn në gjakun tuaj dhe ai, ashtu i ndotur, vazhdon të qarkullojnë nëpër organet […]

Read more ›
by / on April 25, 2017 at 2:24 am / in LIFE

Ndoshta e keni bërë deri tani, por më mos pini ujë nga frigoriferi

Pirja e ujit të ftohtë pengon procesin tretës pasi shkakton ngushtim të enëve të gjakut. Të pirit ujë frigoriferi në verë mund t’ju ndihmojë të shuani nxehtësi, por kjo nuk është një ide edhe aq e mençur për shkak të pasojave që kjo shkakton për shëndetin tonë. Ja, arsyet pse nuk duhet të pini ujë nga frigoriferi: 1. Shkakton probleme […]

Read more ›
by / on April 25, 2017 at 2:13 am / in LIFE

Këto tri pije shkatërrojnë thartirën në lukth: Harroni ilaçet dhe mjekun!

Këto mëlmesa me siguri i keni në shtëpinë tuaj, por nuk e dini që bëjnë mrekulli kundër thartirës në lukth. Nëse shpesh vuani nga thartira në lukth, nuk jeni të detyruar të vraponi pas ilaçeve. Përdorni artikujt ushqimorë, të cilët i keni në kuzhinë dhe bëni ilaçe efikase natyrore. Ilaçi me borzilok Kur i hetoni simptomat e para të tajitje […]

Read more ›