LIFE — Gazeta Press

LIFE

by / on March 22, 2017 at 1:45 am / in LIFE

Xhenxhefil, Limon dhe Aloe Vera për të luftuar toksinat në trupin tuaj

Pastrimi i brendshëm është një proces i rëndësishëm për ta rimëkëmbur shëndetin. Nëse mendoni se pastrimi i organizmit është i vështirë, e vërteta është se heqja e toksinave apo helmeve është tepër e lehtë. Gjithçka nis me ujin dhe lëngjet, shkruan Agroweb. Ujin mund ta pasuroni me fruta dhe perime të shijshme e të pasura me ushqyes. Zgjidhni frutin që […]

Read more ›
by / on March 19, 2017 at 3:21 am / in LIFE

Nëse vuani nga ishiasi, merrni këtë ilaç: Dhembja zhduket pas një jave!

Termi ishias ka të bëjë me dhembjen në pjesën e poshtme të shpinës, në pjesën e vitheve dhe këmbëve, e cila shfaqet për shkak të nervit të shtrënguar apo të irrituar të kërdhokullave – të nervit më të madh dhe më të trashë në trupin e njeriut. Ishiasi nuk është diagnoza e parë mjekësore, por paraqet njërin ndër problemet më […]

Read more ›
by / on March 19, 2017 at 3:20 am / in LIFE

Çfarë është ajo pika E KUQE në vezë dhe a është E RREZIKSHME për shëndetin

A është e sigurt të hahen vezët e këtilla? Nëse gjatë gatimit të kafjallit keni hasur vezë me pikë të kuqe në të verdhët e saj, me siguri jeni brengosur dhe keni pyetur që veza e këtillë a është e sigurt të hahet? Çfarë vërtet është ajo pika e kuqe dhe a është e rrezikshme për shëndetin tonë: Ç’është pika […]

Read more ›
by / on March 18, 2017 at 2:56 am / in LIFE

Supa që lufton kancerin, përgatitet për vetëm 15 minut

Një enë me supë me domate duket si një ushqim klasik amerikan, por edhe shumë vende evropiane e pëlqejnë. Duke ia shtuar disa përbërës, kjo supë tradicionale mund të shndërrohet në diçka të fuqishme, në një ilaç që e shkatërron kancerin. Kjo supë mund të reduktojë rrezikun, madje e trajton kancerin, si dhe shumë probleme të tjera shëndetësore PËRBËRËSIT: • […]

Read more ›
by / on March 15, 2017 at 1:52 am / in LIFE

Si të pastroni zorrën e trashë dhe të humbisni 9 kg në vetëm 3 javë

Çdo ditë e më shumë njerëz po vuajnë nga sëmundjet e zorrës së trashë në të gjitha anët e botës. Për pjesën më të madhe, kjo shkaktohet nga zakonet e pashëndetshme në të ngrënë, që parandalojnë pastrimin e këtij organi. Edhe pse ka teknika për zgjidhjen e këtij problemi, ato janë shpesh të rrezikshme. Nga ana tjetër, jo të gjithë […]

Read more ›
by / on March 15, 2017 at 1:51 am / in LIFE

Receta që mjeku nuk ua tregon: Mëlçia do të jetë si e re dhe do të dukeni 10 vjet më të rinj

Mëlçia quhet edhe si laborator i organeve që kryejnë funksione të ndryshme, tretjen e yndyrave, hedhjen jashtë të helmeve dhe shumë tjerave. Ushqimi i dëmshëm, shprehitë jo të mira ndikojnë në punën e secilit organ në organizëm, kështu edhe në mëlçi. Ushqehuni shëndetshëm, hidhni ushqimet e dëmshme nga menyja.raporton Gazeta Kosova Sot Ajo që ju ndihmon është ky lëng natyral […]

Read more ›
by / on March 4, 2017 at 6:56 pm / in LIFE

Kishte përzier aspirinën me ujë dhe mjaltë, shikoni çfarë i ndodhi fytyrës së saj

Aspirina është padyshim medikamenti më i njohur dhe më i përdorur në tërë botën, shkruan revista Kosovarja. Përveç si medikament, ai përdoret edhe në një spektër të gjerë sa i përket kozmetikës. Nëse provoni ta bëni përzierjen e tij me ujë dhe mjaltë, dh eta aplikoni në fytyrë në formë maske, do të ndikojë në pastrim aq të thellë sa […]

Read more ›
by / on March 2, 2017 at 1:38 am / in LIFE

E Tmerrshme çka i ndodh fëmijës në bark derisa nëna pi cigare (Imazhe 4D)

Ndonëse duhani është rreptësisht i ndaluar gjatë shtatzënisë, është për të ardhur keq që shumë nëna të reja vazhdojnë ta pijnë duke e ditur dëmin që i shkakton fetusit. Pa parë imazhet, gjithëkush mendon se dëmtimet nuk janë aq të mëdha sa flitet, por teknologjia e fundit e ultratingujve 4D ka bërë të mundur që zhvillimi i fetusit të ndiqet […]

Read more ›
by / on February 27, 2017 at 3:52 am / in LIFE

E tmerrshme çka i ndodh fëmijës në bark derisa nëna pi cigare (FOTO)

Ndonëse duhani është rreptësisht i ndaluar gjatë shtatzënisë, është për të ardhur keq që shumë nëna të reja vazhdojnë ta pijnë duke e ditur dëmin që i shkakton fetusit. Pa parë imazhet, gjithëkush mendon se dëmtimet nuk janë aq të mëdha sa flitet, por teknologjia e fundit e ultratingujve 4D ka bërë të mundur që zhvillimi i fetusit të ndiqet […]

Read more ›
by / on February 23, 2017 at 2:35 am / in LIFE

Mjekët në shok: Zbulohet kura për arteriet e bllokuara, gurët në veshka, kolesterolin e lartë…

Qëllimi kryesor i këtij eliksiri gjerman është trajtimi dhe parandalimi i bllokimit të arterieve. Por përveç kësaj kjo kurë trajton edhe kolesterolin e lartë, infeksionet dhe ftohjen, pastron mëlçinë dhe rrit sistemin imunitar. Kjo kurë natyrale ka vetëm nga 4 përbërës: 4 thelpinj hudhre të mëdha 4 limonë të paqëruar nga lëkura 2 copa rrënjë xhenxhefili 2 litra ujë Përgatitja: […]

Read more ›